Zespół muzyczny czy DJ – kogo wybrać na wesele?

Bez wątpienia wybór oprawy muzycznej, obok wyboru odpowiedniej sali oraz menu, należy do najważniejszych decyzji tworzących atmosferę tego wyjątkowego dnia. Przez wiele lat jedyną opcją muzyki na weselu był zespół muzyczny, ostatnio jednak z czasem coraz bardziej popularna staje się zabawa w towarzystwie DJa oraz wodzireja, którzy zabawią gości w równie ciekawy sposób.

Zespół muzyczny z pewnością ma swój urok. Śpiew na żywo tworzy niesamowitą atmosferę tego wyjątkowego dnia. Powinniśmy jednak wcześniej zorientować się w repertuarze danego zespołu, aby sprawdzić, czy odpowiada nam barwa głosu jego członków, powinniśmy także sprawdzić na jakich instrumentach grają, a także czy są zespołem ugodowym. Większość szanujących się zespołów posiada swoje nagrania w sieci – na swojej stronie lub na you tube. Przykład takiej strony znajdziemy tu http://kawkamusicband.pl zespół muzyczny prezentuje na niej swój repertuar, a także odpowiada na najczęściej zadawane pytania. Dzięki takim stronom możemy poznać lepiej dany zespół. Jakie są jeszcze zalety zamówienia zespołu? Jeżeli na naszym weselu znajduje się więcej starszych osób z pewnością taka forma zabawy będzie dla nich odpowiedniejsza. Nie ukrywajmy jednak, że młodzi także z chęcią bawią się przy akompaniamencie tradycyjnych zespołów. Zespół także gwarantuje lepszą interakcję z gośćmi – może na przykład dołączyć do nich w trakcie śpiewu.

Dla osób ceniących z kolei bardziej nowatorskie rozwiązania ciekawą opcją będzie zatrudnienie DJa. Dlaczego? Otóż nie będziemy ograniczeni, co do wyboru repertuaru – DJ może zagrać dla nas każdy kawałek, jest to więc idealna opcja dla osób o wysublimowanym guście muzycznym, którzy potrafią bawić się jedynie przy konkretnym muzycznym gatunku. Taki rodzaj zabawy to także gwarancja krótszych przerw – DJ może w zasadzie zagwarantować nieprzerwaną zabawę, dla każdego z gości. Dzięki jego pomocy możemy także stworzyć nietypowy pierwszy taniec, złożony z kilku muzycznych kawałków kojarzących się nam z miłymi wspomnieniami.