Jak wybierać torebki?

złote szpilkiTorebki nie bez powodu uznawane są za najlepsze przyjaciółki kobiet, ponieważ obok oczywistych funkcji praktycznych mają zdolność do podkreślania atutów sylwetek oraz tuszowania ich ewentualnych niedociągnięć. Tysiące propozycji pojawiające się w przestrzeni sklepów stacjonarnych i internetowych sprawiają jednak, że selekcja konkretnych modeli może okazać się niezwykle problematyczna. Na co więc zwracać uwagę podczas zakupów? W zależności od tego do czego torebka ma nam służyć, warto zastanowić się czy nie warto zainwestować w bardziej solidny produkt, czyli zrezygnować z nietrwałych tworzyw i nietypowych wzorów, które szybko mogą wyjść z mody. Torebka z naturalnej skóry może być dobrym wyborem jeżeli cenimy sobie funkcjonalność i oszczędność, nawet jeżeli może nam się wydawać, że ich cena jest jest zdecydowanie za wysoka. Warto jednak pamiętać, że raz wydane pieniądze będą przekładały się na wejście w posiadanie produktu o wyższej jakości. Skóra naturalna ma też tę pozytywną cechę, że odpowiednio pielęgnowana ładnie się starzej, dzięki czemu im torebka jest starsza prezentuje się lepiej.

Korzystając z popularności mody vintage mamy też możliwość zaopatrzenia się w produkty pochodzące z vintage shopów. Oferujący takie torebki sklep posiada szeroki asortyment i produkty, które są niepowtarzalne. Dzięki temu mamy możliwość przełamywania stereotypowego podejścia do kwestii mody i wyróżniania się z tłumu nawet wtedy, kiedy nasza stylizacja oparta się wyłącznie na ubraniach pochodzących z popularnych sieciówek. Dzięki torebkom oraz rozmaitym dodatkom, takim jak buty czy biżuteria budujemy własny styl, warto więc dołożyć wszelkich starań, aby ich jakość była jak najwyższa. Na stronie http://www.etui-vintage.pl/ można znaleźć ciekawe oferty nie tylko dla kobiet ubierających się w stylu vintage. Wybór jest szeroki i różnorodny, dlatego każda kobieta może znaleźć we wspomnianym sklepie online idealną torebkę dla siebie. Problematyczny jest zawsze sposób dopasowywania do siebie poszczególnych części garderoby, ponieważ nieustannie bombardowani jesteśmy poradami i informacjami na temat działań największych kreatorów mody, którzy nie zawsze są zgodni co do popularnych zasad ubierania się. Jeszcze do niedawna trudno było wyobrazić sobie zestaw różnicujący kolorystykę butów i torebek, dzisiaj z kolei coraz częściej słyszy się o tym, jak ważne jest utrzymanie odpowiedniego dystansu do mody i pozwolenie sobie na większą swobodę. Okazuje się więc, że buty nie zawsze muszą odpowiadać barwie torebki, podobnie zresztą jak ma to miejsce w kontekście wzorów i faktur, które nieustannie zestawiane są na zasadzie mocnych kontrastów – na przykład jedwabne bluzki i kurtki ze skóry. Najlepszym rozwiązaniem byłoby więc ubieranie się w sposób, który najlepiej podkreśla nasz charakter i osobowość, co nie zawsze musi być jednak oczywiste. Dobrze dobrane torebki są niemal tak samo ważne jak dobrze dobrane buty czy ubrania, ponieważ posiadają zdolność do podkreślania atutów kobiecych sylwetek. W jaki sposób jednak wybierać torebki, żeby wyglądać dokładnie tak, jak się tego oczekuje, czyli po prostu doskonale? Każda torebka – choć spełnia dokładnie tę samą rolę, która nie zmienia się od lat – różni się wielkością, kształtem, kolorem i przeznaczeniem, właśnie dlatego w kobiecej szafie powinno się znaleźć przynajmniej kilka rozmaitych torebek, które byłyby dostosowane do okazji lub poszczególnych stylizacji.

sklep z torebkamiDzięki temu możliwe jest łatwiejsze manipulowanie przestrzenią własnej szafy. Warto jednak pamiętać, że duże torebki mają przytłaczającą moc, dlatego też panie, które są wyjątkowo drobne i niskie, powinny postawić bardziej na modele klasyczne lub bardziej proporcjonalne w stosunku do ich figur. Działa to zresztą także w drugą stronę, ponieważ te panie, które mogą pochwalić się solidniejszą budową będą wyglądać na większe w momencie, kiedy na ich ramieniu zawiśnie maleńka torebeczka, w której zmieszczą się tylko najpotrzebniejsze przybory i akcesoria. Jeżeli zależy nam na odpowiedniej kolorystyce, powinnyśmy wiedzieć, że kolor torebki powinien być dopasowany do koloru sukienki czy też całego stroju. Warto jednak za każdym razem zachowywać umiar i opierać się przede wszystkim na grze kontrastów. Jeżeli więc nasza stylizacja jest prosta i monochromatyczna, możemy pozwolić sobie na torebkę w wyrazistym kolorze czy też nietypowym kształcie. Jeżeli jednak nasz strój jest kolorowy i pełen rozmaitych motywów i wzorów, buty i torebki powinny być utrzymane w spokojnej tonacji, dzięki czemu całość zostanie należycie „uspokojona”. Kolory powinny być też adekwatne do sytuacji, ponieważ trudno wyobrazić sobie torebkę w kolorze krzykliwego różu na ważnym spotkaniu biznesowym. Dobrze więc uruchomić własną intuicję i indywidualnie ocenić w czym czujemy się dobrze i jak wypadałoby się ubrać. Jeżeli nie do końca czujemy się pewnie w kwestiach mody, możemy zawsze śledzić stylizacje największych gwiazd kina czy muzyki, które ubierane są zwykle przez największych kreatorów mody. Każda kobieta intuicyjnie czuje jednak w jakich kolorach czuje się dobrze, podobnie zresztą jak ma to miejsce w przypadku fasonów. Kształty torebek uzależnione są od figury użytkowniczek i okazji, dlatego te, które posiadają proste i geometryczne kształty nadają się bardziej na oficjalne spotkania, natomiast te bardziej nietypowe lub też takie, których format przekracza uśrednione normy sprawdzą się zdecydowanie lepiej w nieformalnych sytuacjach.

Kobiety, których uroda jest bardzo wyrazista, zdecydowanie lepiej podkreślą taki atut za pomocą torebek o okrągłych łukach i przeszyciach. Kobiety o masywnych figurach zdecydowanie lepiej będą się prezentować w towarzystwie torebek o ostrych i mocno zarysowanych krawędziach. Na większe wyjścia torebki powinny być subtelne i idealnie komponować się ze strojem, nie przytłaczając przy tym całości, dlatego wybór nie zawsze jest prosty. Ze względu na to, że trudno wyobrazić sobie suknię balową w towarzystwie płóciennego worka, konieczne jest zainwestowanie w wysokiej jakości kopertówkę, której kształt i szycie będzie na tyle uniwersalne, że sprawdzi się podczas wielu innych uroczystości i okazji. Wybór nie zawsze jest prosty, dlatego warto brać pod uwagę wiele czynników, mających bezpośredni wpływ na budowanie charakteru własnego wyglądu.